Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

BOZCAADA YEREL LEZZET FESTİVALİ

Tur Kodu: BZA/T- 02
Tur Süresi: 3 gün / 2 gece
Tur Tarihi: 22 - 24 Eylül 2017
Karayoluyla
Bu turumuza maksimum 20 konuğumuz katılabilir.
Yükleniyor...
Festival boyunca Bozcaada’nın mutfak kültür mirası yaşatılacak. Adalı kadınlarınca yapılan yerel yemekler, 24 Eylül günü Bozcaada Meydanı’nda halka sunulacak. Ayrıca Bozcaada restoran ve kafelerinde, 3 gün boyunca konuklara ada mantısı, kalamar, ahtapot ızgarası, oğlak tandır, tavşan yahni gibi geleneksel ada lezzetleri ile adanın 4 önemli üzümü “Çavuş, Vasilaki, Kuntra ve Karalahna” ile yapılan şaraplarla eşleşen menüler sunulacak. Pastane, kafe ve kahvelerde adanın bademli ve sakızlı kurabiyeleri, üzüm suyu, koruk suyu, adaçayı gibi özel lezzetleri tanıma fırsatı olacak. 

GezginDamaklar ise bu coşkulu günlerde bir de Bağbozumu ritüelini yaşayacaklar.

TUR PROGRAMI

1. Gün/ İstanbul > Çanakkale > Geyikli > Bozcaada (2 gece konaklama)

Programımızda belirtilen toplanma noktalarımızda buluşup Sabah saat 08.00'de otobüsümüzle İstanbul’dan ayrılacağız. Tekirdağ’da ilk molamızı verip, kahvelerimizi yudumladıktan sonra doğruca Gelibolu’ya yöneleceğiz. Öğle yemeğimizi Gelibolu’da yedikten sonra Çanakkale üzerinden Geyikli iskelesine geçecek ve ilk feribotla Bozcaada’ya hareket edeceğiz.

Ada, daha ilk adımımızda bizleri büyüleyecek. Hemen otelimize gidip odalarımıza yerleşeceğiz. Konuklarımızla gün batımını yaşamak üzere rüzgâr değirmenlerine gidecek ve Mermer Burnu’nu gezeceğiz.Sonrasında konuklarımızı ada sokaklarını ve çevreyi keşfetmeleri için akşam yemek saatine kadar serbest bırakacağız. Akşam yemek saatinde buluşacak ve pek tabiidir ki GezginDamakları hoşnut edecek, Bozcaada’yı yansıtan bir akşam yemeği yiyecek ve kendi aramızda eğleneceğiz.

2. gün / Bozcaada

Otelimizde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra  merkezine gelmeden Talay Şarap'ta  tadım yapıyor  ve bağ bozumu hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra merkezde meydanda yapılacak olan Bozcaada Yerel Lezzet Festivali’nin coşkusuna katılacağız. Adaya özgü yerel lezzetlerin sunulduğu meydanda kurulan masalarda gezmeleri ve ada lezzetlerini tatmaları için misafirlerimizi serbest bırakıyoruz. Dileyen bisiklet kiralayarak ada sokaklarında gezinti yapabilirler. 

Akşam yemeğimizi yine güzel bir restoranda yiyecek ve adanın damak keyfini deneyimleyeceğiz.


3. gün / Bozcaada > Çanakkale > İstanbul

Kahvaltıdan sonra merkezde farklı bir şarap fabrikasını ziyaret edip alışveriş yapıyoruz. Sonra ada turuna çıkacak, Ceneviz Kalesi'ni göreceğiz.  Ardından konuklarımızı adadan ayrılış saatimize kadar serbest bırakacağız. Öğle yemeğini konuklarımız kendi tercihleri doğrultusunda yiyebilirler. Daha sonra verilecek kısa alışveriş molasında Bozcaada üretimi şarap kavları bizleri bekliyor olacak. Nasıl olsa aracımız var şişeleri taşımak sorun değil. Bir de ada domateslerinden imal edilen reçelleri de hatırlatalım.

Adadan ayrılıp Çanakkale’ye geçtikten sonra feribotu bekleme süremiz elverirse Aynalı Çarşı ve Saat Kulesi’ni gezeceğiz. Bu arada konuklarımıza Çanakkale’nin ünlü tatlısı olan peynir helvasını hatırlatacağız. 

İstanbul’a varmadan önce karınlarımızın açlığını yolda meşhur Tekirdağ köfteleri ile dindireceğiz. Turumuzun sonunda konuklarımızla, ileride yeniden buluşmak umuduyla vedalaşıp, kendilerini tur başlangıcında aldığımız noktalara bırakacağız.

KONAKLAMA VE ULAŞIM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

OTELLER DIŞINDA ALINACAK ENFES TATLAR

1. Gün Öğle NAR RESTAURANT Gelibolu
Menü: Yoğurtlu Buğday Çorba, Arpacık soğanlı papaz yahnisi safranlı pilav ile, Yöresel Gelibolu el açma kabak böreği, Zeytinyağlı peynirli patlıcan kayık, zeytinyağlı asma yaprağında enginar dolması, Çanakkale Domates salatası , Nohut Ekmeği, Gelibolu oturtması (ince elde açılan yufka bol cevizli şerbetli tatlı), Osmanlı Limonatası ,çay veya kahve
1. Gün Akşam ASMA6 RESTAURANT Bozcaada
Menü: 1 kadeh Talay ada şarabı, peynir tabağı , 4 çeşit ege mezesi (Keçi Peynirli patlıcan, cevizli kabak, Girit Ezme, Enginar Marin) Asma yaprağında sardalye ,Bağcı Salata ,Uzolu Karides, Ahtapot Izgara, rum muskası, Kahveli Tahinli mozaik Pasta.Çay ,Meşrubat
2. Gün Akşam GÜVERTE RESTAURANT Bozcaada
Menü: Hardal Soslu Enginar, levrek Marın , Nuraniye , yeşil elmalı semizotu, Vişneli Yaprak Sarma, Ada Kalamar tava, Karides sağanaki, Deniz Mahsüllü Fırınlanmış Biber, kıtırlı peynirli çoban Salata, mezgit ve tekir karışık, fırın helva; meşrubat
3. Gün Sabah MAYA RESTAURANT Bozcaada
Menü: Kendi bahçelerinde yetişen organik sebzeler eşliğinde klasik kahvaltı, özel yapım ekmek, taze toplanan otlarla yapılan börek, köy yumurtası eşliğinde kahvaltı.
3. Gün Akşam ÖZCANLAR KÖFTECİSİ (Sahil) Tekirdağ
Menü: Tekirdağ köftesi, piyaz, yoğurt, Hayrabolu tatlısı, meşrubat.
* Gece/konaklama sayısına ve pansiyon durumuna bakılmaksızın oteller haricinde alınan, yukarıdaki tabloda belirtilmiş sıradışı tüm kahvaltılar ve yemekler tur fiyatlarımıza dahildir.
* Bazı yiyeceklere karşı hassasiyeti olan konuklarımız için alternatif seçenekler temin edilebilir.

TUR PAKET FİYATI

DBL Odada Kişi Başı DBL Odada Kişi Başı Yetişkin İlave Yatak Yetişkin İlave Yatak Tek Kişilik Oda Tek Kişilik Oda 0-6 Yaş İlave Yatak 0-6 Yaş İlave Yatak 7-12 Yaş İlave Yatak 7-12 Yaş İlave Yatak
Demiryolu ile - - - - -
Karayolu ile 1420,00TL 1400,00TL 1550,00TL 350,00TL 1200,00TL
Havayolu ile (Uçak dahil) - - - - -
Havayolu ile (Uçak hariç) - - - - -
DİLERSENİZ 5 TAKSİTE VARAN ÖDEME İMKANI

Konuklarımız turlarımıza dilerlerse nakit peşin veya kredi kartıyla tek çekim ya da taksitle ödeme yaparak katılabilirler. Geçerli olan Kartları ve değişken olan taksit sayılarını lütfen Acentamızdan Öğreniniz


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Uzman rehberlik hizmeti
• Lüks araçlarla ulaşım ve çevre gezileri
• Otellerde alınan tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri
• Oteller dışında alınan, programda belirtilmiş tüm kahvaltılar, yemekler ve ikramlar
• Transfer araçları
• Yörelerin en uygun otellerinde konaklama
• Tüm müze ve ören yeri girişleri
• Tüm bahşişler
• Çeşitli ikram ve hediyeler
• TÜRSAB Seyahat SigortasıGEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yemekler sırasında ve otellerde alınacak ekstra alkollü - alkolsüz içecekler,
Kişisel harcamalar (telefon, mini bar vs).

ÖNEMLİ NOTLAR

• Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

• Programda belirtilen konaklama noktaları ve tesisler, ulaşım ayrıntıları ve benzeri hususlar turun gerçekleşmesi aşamasında, standart ve içeriklerin aynen korunması koşuluyla değiştirilebilir.

• Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Otobüs, Midibüs, Sprinter veya Vito tipi araçlar kullanılır.

• Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez, uzun süreli turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır.

• Uygulanacak programın son hali tur başlangıcında tüm misafirlerimize verilir.

• Mücbir ve olağanüstü nedenlere bağlı olarak yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz.

• Acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

• Konuklarımıza; tura çıkarlarken beraberlerinde doğa koşullarına uygun rahat edebilecekleri giysi, yağmurluk, şemsiye, yürüyüş ayakkabısı, kamera, bulundurmalarını hatırlatırız.

Bilgilerinize sunarız.


EN ÇOK TERCİH EDİLEN TURLAR

EN SON İNCELENEN TURLAR

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Koşuyolu Caddesi No 142 Koşuyolu - Kadıköy - İstanbul

Tel: (0216) 348 53 90 Pbx

Faks: (0216) 348 70 21

E-posta: iletisim@gezgindamaklar.com

Top