Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

DOĞUNUN NARİN ŞEHRİ KARS VE ÇILDIR GÖLÜ

Kars-Ani Harabeleri-Çıldır Gölü ve Sarıkamış
Tur Kodu: KARS - 02
Tur Süresi: 3 gün / 2 gece
Tur Tarihi: 2 - 4 Mart 2018
Sıradışı menüler dahil

Havayoluyla

Bu turumuza maksimum 20 konuğumuz katılabilir. 
Yükleniyor...
Damak tadına düşkün, seyahat sever sayın konuklarımız; bilindiği gibi, turlarımızda kültürel varlıklara, tarihi eserlere ve doğal güzelliklere verdiğimiz önem kadar, lezzet zenginliklerini de ön plana çıkarıyoruz. Bu seyahatimizde yer verdiğimiz turistik unsurları Tur Programımızda göreceksiniz. Öte yandan gezi fiyatına dahil olup oteller dışında alınacak ve damak hafızanızda yer edinecek olan ”Lezzet ustalarının ellerinden enfes tatlar’ı ise tur programımızın sonunda bulacaksınız.

TUR PROGRAMI

Bu turumuzda Acem, Karapapak, Malakan, Azeri gibi etnik kültürlerle de zenginlik arz eden Anadolumuzun en planlı şehri Kars’ı detaylıca tanıyacak, ayrıca çevresinde yer alan tarihi ve doğal varlıkları ziyaret edeceğiz. Bunun yanı sıra peynir üretimi ile de öne çıkan bu kentimizde bol bol alışveriş yapacağız

1.Gün/ İstanbul > Kars (2 gece konaklama)

Turumuza Kars Havalimanı’nda başlayacak, bizi alanda bekleyen aracımızla bu tura katılan diğer konuklarımızı da aldıktan sonra merkeze geleceğiz. Öğlen atıştırmalık olarak Kars Kale’de bir şeyler alacak ve gezimize devam edeceğiz.  Oniki Havari Kilisesi, Hamamlar, Defterdarlık ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii), Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii) ziyaret listemizde olacak.
Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars’ta, şimdi Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vilayet Konağı,  Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası) ve Kars Şehir Müzesi tanıyacağımız yerler arasında yer alacak. Turumuzun sonunda otelimize yerleşeceğiz. Misafirlerimize başta Peynir çeşitleri olmak (bu arada Kars Kaşarı ve Gravyer Peynirini hatırlatalım.) üzere rahatça alışveriş yapabilmeleri için serbest bırakacağız. Daha sonra akşam yemeğimizi bölgenin iyi restoranlarından birinde alıyor olacağız. Yemek sonrası otele dönüş.
 

2.Gün/ Ani harabeleri > Çıldır Gölü

Bugün kahvaltı sonrasında önce Ani Harabeleri'ni ziyaret edeceğiz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı’nı, daha sonra da Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi’ni göreceğiz. Bu önemli eserlerin ardından Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-ı Menucehr Camii’ni de görecek ve  eğlenceli anların çağrısına kulak vererek yörenin masalsı gölü olan 2000 m yükseklikteki Çıldır Gölü’ne yola koyuluyoruz. Burada dilersek buz tutmuş gölün güzelliğini seyre dalacak, eğer göl donmuşsa üzerinde kızakla turlayacağız. Öğlen yemeğimizi göl kenarındaki meşhur Atalay’ın Yeri'nde  yiyip sazan balığının lezzetine varacağız. Yemek sonrası otelimize dönüş. Yemek sonrası  otelimize dönüş. Biraz otelde dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yöresel yemekleri ile Karsta özel bir yere sahip Nuran Hanımın Kazevi Restoranına gidiyor ve yöreye özgü lezzetlerin tadına bakıyoruz. 

3.Gün/ Sarıkamış > Kars > İstanbul

Kars’taki bu son günümüzde ilk olarak Kars’ın kayak merkezi olan ilçesi Sarıkamış’a yöneleceğiz . Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret edecek, sonra Sarıkamış'ta yolumuzun üzerinde olan Katerina Köşkü'nü görüp Kars merkeze geri döneceğiz. Merkezde Kars Müzesi’ni  gezip ardından öğlen yemeğimizi alacağız. Öğle yemeğimizde Kars’a özgü yöresel yemekleri tanımaya devam edeceğiz.

Sonrasında konuklarımızı havaalanına transfer edecek ve burada  kendileri ile ileride yeniden görüşme umudunu taşıyarak vedalaşacağız. 

KONAKLAMA VE ULAŞIM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

OTELLER DIŞINDA ALINACAK ENFES TATLAR

1.Gün Akşam KAMER RESTAURANT Kars
Menü: Evelik aşı çorbası, mevsim salata, piroşki, hangel, soğan soslu bonfile, Kars peynir tabağı, un helvası, meşrubat.
2.Gün Öğle ATALAY'IN YERİ Çıldır Gölü
Menü: Sazan balığı, salata, turşu, tulum peyniri, helva, meşrubat.
2.Gün Akşam KAZEVİ RESTORAN Kars
Menü: Isırgan otu çorbası, üzümlü pilavlı Acem kavurma, kaz ciğeri, kete, ezme, hengel, turşu, salata, baklava, meşrubat.
3.Gün Öğle KAYGISIZ OCAKBAŞI Kars
Menü: Kars peyniri tabağı, tereyağı, ayran aşı çorbası, pörtletme, yeşil mercimekli altı patatesli erişte pilavı, patlıcan ve kırmızı biber tabağı, salata, ezme, incir tatlısı ve meşrubat.
* Gece/konaklama sayısına ve pansiyon durumuna bakılmaksızın oteller haricinde alınan, yukarıdaki tabloda belirtilmiş sıradışı tüm kahvaltılar ve yemekler tur fiyatlarımıza dahildir.
* Bazı yiyeceklere karşı hassasiyeti olan konuklarımız için alternatif seçenekler temin edilebilir.

TUR PAKET FİYATI

DBL Odada Kişi Başı DBL Odada Kişi Başı Yetişkin İlave Yatak Yetişkin İlave Yatak Tek Kişilik Oda Tek Kişilik Oda 0-6 Yaş İlave Yatak 0-6 Yaş İlave Yatak 7-12 Yaş İlave Yatak 7-12 Yaş İlave Yatak
Demiryolu ile - - - - -
Karayolu ile - - - - -
Havayolu ile (Uçak dahil) - - - - -
Havayolu ile (Uçak hariç) 1550,00TL 1500,00TL 1650,00TL 950,00TL 1400,00TL
DİLERSENİZ 5 TAKSİTE VARAN ÖDEME İMKANI

Konuklarımız turlarımıza dilerlerse nakit peşin veya kredi kartıyla tek çekim ya da taksitle ödeme yaparak katılabilirler. Geçerli olan Kartları ve değişken olan taksit sayılarını lütfen Acentamızdan Öğreniniz


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Uzman rehberlik hizmeti
• Lüks araçlarla ulaşım ve çevre gezileri
• Otellerde alınan tüm kahvaltılar ve akşam yemekleri
• Çıldır Gölü'nde troyka turu
• Oteller dışında alınan, programda belirtilmiş tüm yemekler ve ikramlar
• Yörelerin en güzel tarihi butik otellerinde oda kahvaltı 2 gece konaklama
• Tüm müze ve ören yeri girişleri
• Hizmet Bedelleri
• Çeşitli ikram ve hediyeler
• Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• İstanbul-Kars-İstanbul gidiş ve dönüş uçak biletleri
• Yemekler sırasında ve otellerde alınacak ekstra alkollü  içecekler
• Kişisel harcamalar (telefon, mini bar vs)

ÖNEMLİ NOTLAR

Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Web sitemizde yer alan turlarımızın çok önceden planlanması nedeniyle programlarımızda belirtilen konaklama tesisleri, restoranlar, mola yerleri, ulaşım ayrıntıları ve benzeri hususlar çeşitli nedenlere bağlı olarak turun gerçekleşmesi aşamasında değiştirilebilir. Standart ve içeriklerin aynen korunması ya da daha da iyileştirilmesi prensibiyle yapılan olası bu değişiklikler konuklarımıza hareket gününden önce teslim edilecek olan son programda yer alacaktır.
Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Otobüs, Midibüs, Sprinter veya Vito tipi araçlar kullanılır.
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez, uzun süreli turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır.
Mücbir ve olağanüstü nedenlere bağlı olarak yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz.
Turlarımızın hazırlanması aşamasında program içeriklerinde yer verilen maliyet unsurlarının elde olmayan mücbir nedenlerle artması durumunda oluşacak farklar tur ücretine aynen yansıtılacaktır.
Acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.
Konuklarımıza; tura çıkarlarken program içeriklerine, doğa ve mevsim koşullarına uygun olarak ihtiyaç duyabilecekleri giysi, yağmurluk, şemsiye, yürüyüş ayakkabısı ve gerekli ilaçların yanı sıra cep telefonu, şarj aleti, kamera, el feneri vs. gibi ihtiyaçları yanlarında bulundurmalarını hatırlatırız. 
Konuklarımız web sitemizdeki “Uğrak Noktaları” nı tıklayarak ilgili turda yer alan kentlerimizin mevsimsel sıcaklık ortalamaları hakkında önceden bilgi edinebilirler. 

EN ÇOK TERCİH EDİLEN TURLAR

EN SON İNCELENEN TURLAR

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Koşuyolu Caddesi No 142 Koşuyolu - Kadıköy - İstanbul

Tel: (0216) 348 53 90 Pbx

Faks: (0216) 348 70 21

E-posta: iletisim@gezgindamaklar.com

Top