Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

ŞEHZADELER SANCAĞI AMASYA

Tur Kodu: AMS - 01
Tur Süresi: 3 gün / 2 gece
Tur Tarihi: 4 - 6 Mayıs 2018

Havayoluyla
Sıradışı menüler dahil
Bu turumuza maksimum 20 konuğumuz katılabilir.
 

Yükleniyor...

Damak tadına düşkün, seyahat sever sayın konuklarımız; bilindiği gibi, turlarımızda kültürel varlıklara, tarihi eserlere ve doğal güzelliklere verdiğimiz önem kadar, lezzet zenginliklerini de ön plana çıkarıyoruz. Bu seyahatimizde yer verdiğimiz turistik unsurları Tur Programımızda göreceksiniz. Öte yandan gezi fiyatına dâhil olup oteller dışında alınacak ve damak hafızanızda yer edinecek olan ”Lezzet ustalarının ellerinden enfes tatlar”ı ise tur programımızın sonunda bulacaksınız. 

TUR PROGRAMI

Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alan ve ortasından Yeşilırmak’ın geçtiği Amasya, Anadolu'nun en eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Kentin bu gün bilinen adı, günümüze kadar hiçbir değişikliğe uğramadan gelmiştir.
Amasya ismi, burada yaşamış olan bir Amazon kraliçesi olan Amasis'den gelmektedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok padişah Amasya'da dünyaya gelmiş ve şehzadelik yapmıştır. Bu sebeple Amasya'nın Osmanlı tarihi açısından da önemi büyüktür. I. Mehmet, II. Murat, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim gibi padişahlar Amasya'da şehzadelik yapmışlardır. Bu turumuzda konuklarımıza her yönü ile son derece sempatik bir belde olan Amasya’yı tanıtırken yöresel damak zenginliğini de yaşatacağız.
 
Konuklarımız bu turumuza kendi imkanlarıyla; dilerlerse uçak, dilerlerse otobüs, ya da özel araçlarıyla katılabilirler. Tarife ve biletler konusunda acentamız hizmetinizde olacaktır.(*)

1.Gün / İstanbul > Samsun > Merzifon > Amasya (2 gece konaklama)

Turumuza uçakla katılan konuklarımızı Samsun Havalimanı’nda karşılayacak, bizi alanda bekleyen aracımızla önce Atatürk’ün Samsun’a 18 arkadaşı ile birlikte ayak bastığı (Regi) Tütün iskelesindeki İlk Adım Anıtı'nı ziyaret edeceğiz. Sonra denge bakımından dünyadaki sayılı anıtlardan biri olan Atatürk Anıtı'nı ve Gazi Köşkü’nü ziyaret edecek ve yolumuza devam edeceğiz. İlk durağımız Merzifon olacak. Burada Abide Hatun Camii, Taş Hanı, Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camii ve Merzifon Bedesteni’ni tanıyacağız. 
Öğle yemeğimizi Merzifon’da yedikten sonra Amasya’ya ulaşıp otelimize yerleşeceğiz. Bir süre dinlendikten sonra, bu son derece zengin kültür mirasına sahip, 'Şehzadeler Şehri' olarak da bilinen güzel Amasya’da önce Çakallar Tepesi’ne çıkıp şehri panoramik şekilde izleyecek ve çaylarımızı yudumlayacağız. Sonra şehre inip Ferhat ile Şirin efsanesine ait su kanalları’ nı, ardından Amasya’da eğitilip, tahta çıkan veya çıkamayan tüm şehzade büstlerinin sergilendiği Şehir Park’ını gezeceğiz. Yeşilırmak boyunca uzanan tarihi konakları, köprüleri, tanıyacak, ardından şehri dolaşıp Amasya yaşamını tanımaları için konuklarımızı bir süre serbest bıraktıktan sonra otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi yiyeceğiz

2.Gün/ Amasya

Sabah kahvaltısının ardından yoğun bir kültür mirasına sahip olan bu şehrimizi adım adım tanıyacağız. Hazeranlar Konağı, Kızlar Sarayı,  II. Bayezid Medresesi, Burmalı Minare, Fethiye Camii, Çelebi Mehmet Camii ve Saat Kulesi, ayrıca Gök Medrese Camii, gezeceğimiz yerler arasında yer alacak. Bu arada enfes Amasya lezzetlerinden örneklerle öğle yemeğimizi yiyeceğiz. 
Konuklarımızı Yeşilırmak kıyısında keyifli bir yürüyüş yapmaları ve alışveriş için serbest bıraktıktan sonra Pirler Parkı'ndaki akşam çayımıza Çörekçi Galip’in meşhur cevizli, haşhaşlı, Amasya çöreği eşlik edecek.
Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra dileyen konuklarımızla Amasyalı gençlerin eğlendikleri türkü barlardan birine gideceğiz.

3.Gün/ Amasya > Samsun > İstanbul

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacak ve önce Kral Kaya Mezarları'nı ardından Amasya Kalesi'ni tanıyacak ve Amasya’nın muhteşem manzaralarını görüntüleyeceğiz. Öğle yemeğimizi yine yöre lezzetleri ile tatlandırdıktan sonra Taş Han ve Bedesteni, sonra da Amasya Müzesi ve Mumyalar Müzesi’ni gezeceğiz.

Şimdi bu güzel şehrimizden ayrılma vakti gelecek ve Samsun’a yöneleceğiz. Şehre geldiğimizde İlk durağımız meydandaki ünlü Atatürk Heykeli olacak. Bu heybetli yapıtı görüntüledikten sonra Atatürk’ün 18 silah arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ve İlk Adım Anıtları'nı ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerin ardından önce akşam yemeğimizi Samsun'un meşhur pidesi ile alacağız. Yemeğin ardından konuklarımızı uçak saatine kadar şehirde serbest bırakacağız. Dileyenler Samsun’un en hareketli ve renkli yeri olan Çiftlik Caddesi'nde zamanlarını geçirebilirler. Bu molamızın ardından Samsun Havaalanı’na transfer olacak ve burada ileride yeniden görüşmek umuduyla konuklarımızla vedalaşacağız. 
KONAKLAMA VE ULAŞIM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

OTELLER DIŞINDA ALINACAK ENFES TATLAR

1.Gün Öğle BEDESTEN OSMANLI MUTFAĞI Merzifon
Menü: Göverti çorbası, yöresel soğuk başlangıç çeşitleri, bedesten börek, yöresel topuz kebabı, salata, tatlı tabağı (kıvrım ve kabak tatlısı).
2.Gün Öğle AMASEİA MUTFAĞI Amasya
Menü: Toyga çorbası, baklalı dolma, keşkek, etli bamya, kuru fasulye, mantı, Akdeniz salatası, ev baklavası, su, çay.
3.Gün Öğle ALİ KAYA RESTORAN Amasya
Menü: Çorba, Tokat kebabı, salata, tatlı veya meyve.
* BU TURUMUZDA İKİ AKŞAM YEMEĞİ OTELDE ALINACAKTIR.
* Gece/konaklama sayısına ve pansiyon durumuna bakılmaksızın oteller haricinde alınan, yukarıdaki tabloda belirtilmiş sıradışı tüm kahvaltılar ve yemekler tur fiyatlarımıza dahildir.
* Bazı yiyeceklere karşı hassasiyeti olan konuklarımız için alternatif seçenekler temin edilebilir.

TUR PAKET FİYATI

DBL Odada Kişi Başı DBL Odada Kişi Başı Yetişkin İlave Yatak Yetişkin İlave Yatak Tek Kişilik Oda Tek Kişilik Oda 0-6 Yaş İlave Yatak 0-6 Yaş İlave Yatak 7-12 Yaş İlave Yatak 7-12 Yaş İlave Yatak
Demiryolu ile - - - - -
Karayolu ile - - - - -
Havayolu ile (Uçak dahil) - - - - -
Havayolu ile (Uçak hariç) 1350,00TL 1270,00TL 1425,00TL 470,00TL 1175,00TL
DİLERSENİZ 5 TAKSİTE VARAN ÖDEME İMKANI

Konuklarımız turlarımıza dilerlerse nakit peşin veya kredi kartıyla tek çekim ya da taksitle ödeme yaparak katılabilirler. Geçerli olan Kartları ve değişken olan taksit sayılarını lütfen Acentamızdan Öğreniniz


GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

Uzman rehberlik hizmeti,
Lüks araçlarla ulaşım ve çevre gezileri,
Oteller ve otel dışında alınacak tüm yemekler,
Gereken turlarda transfer araçları ve tekne gezileri, 
Yörelerin en uygun otellerinde konaklama,
Tüm müze ve ören yeri girişleri, 
Tüm bahşişler,
Çeşitli ikram ve hediyeler,
TÜRSAB Seyahat Sigortası.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yemekler sırasında ve otellerde alınacak ekstra alkollü - alkolsüz içecekler,
Uçak biletleri, 
Kişisel harcamalar (telefon, mini bar vs).

ÖNEMLİ NOTLAR

Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek kaydıyla tur programının akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Web sitemizde yer alan turlarımızın çok önceden planlanması nedeniyle programlarımızda belirtilen konaklama tesisleri, restoranlar, mola yerleri, ulaşım ayrıntıları ve benzeri hususlar çeşitli nedenlere bağlı olarak turun gerçekleşmesi aşamasında değiştirilebilir. Standart ve içeriklerin aynen korunması ya da daha da iyileştirilmesi prensibiyle yapılan olası bu değişiklikler konuklarımıza hareket gününden önce teslim edilecek olan son programda yer alacaktır.
Kara yolculuklarında kişi sayısına veya fiziki şartlara bağlı olarak Otobüs, Midibüs, Sprinter veya Vito tipi araçlar kullanılır.
Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez, uzun süreli turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır.
Mücbir ve olağanüstü nedenlere bağlı olarak yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz.
Turlarımızın hazırlanması aşamasında program içeriklerinde yer verilen maliyet unsurlarının elde olmayan mücbir nedenlerle artması durumunda oluşacak farklar tur ücretine aynen yansıtılacaktır.
Acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.
Konuklarımıza; tura çıkarlarken program içeriklerine, doğa ve mevsim koşullarına uygun olarak ihtiyaç duyabilecekleri giysi, yağmurluk, şemsiye, yürüyüş ayakkabısı ve gerekli ilaçların yanı sıra cep telefonu, şarj aleti, kamera, el feneri vs. gibi ihtiyaçları yanlarında bulundurmalarını hatırlatırız. 


EN ÇOK TERCİH EDİLEN TURLAR

EN SON İNCELENEN TURLAR

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Koşuyolu Caddesi No 142 Koşuyolu - Kadıköy - İstanbul

Tel: (0216) 348 53 90 Pbx

Faks: (0216) 348 70 21

E-posta: iletisim@gezgindamaklar.com

Top