Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

Ahmet Faik Özbilge

Ahmet Faik Özbilge
Ahmet Faik Özbilge

Yurt içi ve yurt dışında rehberlik yapan, Ahmet Faik Özbilge’nin çeşitli dergilerdeki yayınları, tv programları ve İstanbul hakkındaki harika kitapları  bizde hep hayranlık uyandırmıştı.

Geçmişten günümüze Dünya başkentliğini yapmış, çağlar boyunca çeşitli din, dil ırkların bir arada yaşamasına ve bu eşsiz mozaiğe yani İstanbul`a, farklı bir açıdan dokunan,  İstanbul`un pek bilinmeyen eserlerine sahip  Fener-Balat Ayvansaray’ı kitabında anlatan  rehberimiz Ahmet Faik Özbilge GezginDamaklar’ın kuruluşunda özellikle İstanbul içinde yapacağımız farklı tur programlarının oluşumunda tarihi bilgisi ile kültür turlarımıza yön verdi.

VEFA-ZEYREK-ÇIRÇIR, DEHLİZLERDEKİ BİZANS SARAYI, FENER, BALAT, AYVANSARAY TURLARIMIZDA rehberimiz Ahmet Faik Özbilge ile çalışmak ayrı bir tat, ayrı bir heyecan oldu. İstanbul’un gizli  kalmış diğer hazinelerine, onunla yolculuk oldukça büyüleyici.

Ahmet Faik Özbilge, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabının yanı sıra  yazar Ahmet Faik Özbilge’nin çıkardığı diğer kitaplar; İstanbul Kadim Dost, İzmir'den Antalya'ya, İstanbul’dan Kapadokya’ya kitaplarını da okumanızı tavsiye ederiz.Top