Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

Aylin Öney Tan

Aylin Öney Tan
Aylin Öney Tan

Mutfak araştırmacısı ve Cumhuriyet Gazetesi’nin yemek yazarı Aylin Öney Tan gerek köşe yazılarından, gerekse konferanslardan konuşmalarını takip ettiğimiz bir yazar.

Yemeğin turizme katkısı konusundaki görüşleri,  harekete geçirdiğimiz GezginDamaklar’ın  tam ana ilkesini oluşturmaktaydı.
Yemek kültürü konusunda araştırmalar yapan, özellikle Türk Mutfağı’nda malzeme ve pişirme teknikleri konularında önemli yazılar yazan yazar, uluslararası konferanslarda konuşmalar yapmakta. Yapmış olduğu çalışmalar ile Slow Food hareketine destek vermekte.

Sadece doymak değil lezzet almanın da bir hak olduğunu düşünürsek; 
Fast Food’a karşı kurulmuş olan İtalya merkezli uluslararası Slow Food hareketinin aktivist bir hareket olmadığını görebiliriz. Asırlardır kaybolan lezzetler işte bu hareketin en önemli nedenlerinden biri oluveriyor. 

Bizde GezginDamaklar olarak her geçen gün hızlanan hayatı,  normal ritmine ve lezzete dönüştürmenin bir eylemi olarak, gezginleri kültür programları dahilinde lezzet keşfine çıkarmak istedik. Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz ve mutfak araştırmacısı yazar Aylin Öney Tan ile TARİHİ YARIMADA’DA TARİHİ LEZZETLER, EMİNÖNÜ TURLARINI programımız dahiline aldık.

 Top