Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

Kültür Turu meraklıları ve Gurme Gezginler için derin bir Karadeniz Turu

Güzeller Güzeli Karadeniz...
gezgindamaklar Karadeniz turları

Karadeniz turlarında genellikle Samsun – Hopa arasında yer alan sahil şehirleri ve yine sahillere yakın bazı yaylalara yer verilmektedir. Tabii bu savımızda doğa kaşifleri ve trekking düşkünü kişiler için düzenlenen programları kastetmiyoruz. 
Karadeniz Bölgesinin,  Hopa’dan başlayarak Artvin’e ve daha da ileriye doğru gidildiğinde zengin tabiat varlıklarının ve kültürel özelliklerinin daha da pekiştiği ve Kültür turları açısından  olağanüstü cazibesi görülecektir.
Hopa’dan başlayıp; Borçka, Karagöl, Gürcü köyü Maçahel, Maçahel Camisi, Efeler Köyü, Maral Köy, Artvin, Artvin Kalesi, Türkiye’nin en yüksek barajı olan Deriner Barajı, Şavşat, Kafkasör, Tibeti Manastırı Sahara Milli Parkı, Laşet Yaylası, Ardanuç, Colorado'daki kanyondan sonra en büyük kanyon olduğu söylenen Cehennem Deresi Kanyonu, Çoruh Vadisi ve Çoruh Nehri’nde Rafting, İşhan ve Öşvank kalıntıları, Yöre merkezi Yusufeli,Kuru Fasulye’si ile ünlü İspir,Ovit Yaylası, Karagöl, İkizdere, Şimşirli Köyü ve Trabzon’nda biten dairevi bir rota izlendiğinde Kültür Turu gezginleri bambaşka bir Karadeniz Bölgesine tanık olacaklardır.
Damak tadı düşkünü Gurme Gezginler ise,  Akçaabat Köfte, Piyaz, Laz Böreği, Alabalık ızgara, Turşu kavurma, Muhlama, Artvin Döneri, Cağ Kebabı, Kuru Fasulye, Tereyağlı Pilav, Turşu,  Yayık Ayranı, Karalahana Çorbası, Hamsikuşu, Karalahana Sarması, Hamsili pilav, Kaygana, Mısır unu helvası gibi enfes lezzetlerle damaklarını şenleneceklerdir.Top