Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

Kültür Turlarında yeni bir Trend Kemaliye

Anadolu'nun yıldızı Kemaliye...
gezgindamaklar Kemaliye turları

Yüce dağların arasında bir vadide kurulu Erzincan’a bağlı bir ilçe Eğin. Sonradan ismi Atatürk’e ithafen Kemaliye olmuş. Keban baraj gölünün komşusu olan bu ilçe doğası, zengin kültürü ve karakteristik evleri ile efsanevi Vali Recep Yazıcıoğlu’nun üstün çabaları sonucunda şimdi Kültür Turları gündeminde kendine has bir yer edinmiş durumda. Malatya-Divriği ve Elazığ’ı da içeren bu program aynı zamanda İç ve Doğu Anadolu lezzetleri ile Gurme Gezginlerin de ilgisini çekiyor.

Bu Kültür Turu’na katılanlar; Malatya, Aslantepe ve Eski Malatya (Battalgazi), Ulucami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Yeşilyurt Köyü, bir müzesi de bulunan alevi köyü Ocak Köyü, Karanlık Kanyon, Doğa Tarihi Müzesi’ni Divriği, Eski evleri, Unesco listesinde yer alan muhteşem yapıt Ulu Cami ve Şifahanesi, Sırakonak köyü “Orada bir köy var uzakta” dizelerinin yazarı Ahmet Kutsi Tecer’in  doğduğu Apcaağa Köyü, Kırkgöz, Taştan ev, Taşdibi mahallesi, Seyit Ali parkı, Mani yolu, Zincirli kaya, Lökhane, Medrese ve Değirmen, Elazığ’da ise Harput, Harput Kalesii, Ulu Camii, Harput Müzesi ve eski Buzluk Mağarasını tanıyacaklar.

Damak tadı düşkünü Gurme gezginler ise; Malatya’da kahvaltıda Peynir Çeşitleri, Zeytin çeşitleri, Gözleme, Sigara Böreği, Patates Tava, Sucuklu Yumurta, Krep Çeşitleri, Reçel Çeşitleri, Bal Kaymak. Tahin pekmez, Tandır Ekmeği ardından Gendirme Çorba, Analı Kızlı Köfte, Özel Kağıt Kebabı, İç Pilav, Lobik Çorbası, Kör Dolma, Çökelik Piyazı, Mercimek Pilavı, Pestil Çullaması, Yöresel Peynirler. Çorba, Etli Divriği Pilavı, Ayran aşı  Çorbası, Kara Kavurma, İçli Köfte, Sırın, Zeytinyağlı Sarma ve tatlılardan Kayısı Tatlısı Üzüm Hoşafı, Fırın Sütlaç ile damaklarını şenlendirecekler.

 Top