Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

Kültür turlarının mistik merkezi Konya ve Lezzetleri

Mevlana'nın kenti Konya...
gezgindamaklar konya turları

Genellikle Mevlana hazretleri ile anılan ve tasavvuf geçmişi ön plana alınan Konya, aynı zamanda Neolitik çağa ait buluntuların yer aldığı Çatalhöyük’ü ve ayrıca Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinin en özgün eserlerini de içinde barındıran çok önemli bir kültür hazinesidir. Bunun yanı sıra Anadolu lezzetleri arasında kendine özgü bir yeri olan zengin bir mutfağa da sahiptir.
Kültür Turlarına düşkün gezginlerin hemen her yıl ziyaret etmekten kendilerini alıkoyamadıkları Konya ve çevresinde Hz. Mevlana Müze’si, Yavuz Sultan Selim Şadırvan’ı, Sultan Selim Camii, Üçler mezarlığı, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Alaaddin Camii ve Alaaddin Köşk’ü, Arkeoloji Müze’si, Sahip Ata Külliyesi, Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camii, Ateşbaz-ı Veli Türbesi ve Tuzcu baba türbesi, ziyaret edilecek  yerler arsında bulunmaktadır. Muhteşem Sema Gösterisi ise gezginleri derinden etkilemektedir.
Konya’dan biraz uzaklaşarak Anadolu’da keşfedilen ilk Neolitik yerleşim höyüğü Çatalhöyük ve ardından  Zazadin Han gezileri ve bir başka keşif noktası olan Sille Köyü, çevresindeki Kilise ve Eski Sille Evi ile Konya, Kültür Turları’nın önemli bir merkezini oluşturmaktadır.
Konya aynı zamanda Fırın Kebabı Etli Ekmek,  Peynirli Börek, Cevizli Közlenmiş Biber Çorbası, Çömlek Yoğurdu, Ispanaklı Sütlü Börek, Erikli Çömlek Kebabı, Badem Helvası, Sirkencübin Şerbeti gibi kendine has lezzetleriyle Gurme Turları için de bulunmaz biz lezzet merkezidir. Top