Kampanyalarımızdan haberdar olun
gezgindamaklar iletişim, bizi arayın, 0 216 348 53 90, gezgindamaklar rezervasyon

Hülya Ekşigil

Hülya Ekşigil
Hülya Ekşigil

GezginDamaklar’ın kuruluş amaçlarından biri de kültür gezilerinin yanında, gidilen bölgelerde kaybolan lezzetleri tekrar keşfetmek, yeşertmek ve dünya mutfağında Türk Mutfağı’nın hak ettiği yere gelmesini sağlamaktı.
 
Günümüzde yemek artık bir modaya dönüştü. Birbiri ardına açılan mekanlar, 'gurme'lerin TV programları ve yayınlanan yemek kitapları oldukça etkili oldu bu yeni trend’in oluşumunda.

Gastronom ve yemek kültürü yazarı Hülya Ekşigil’i takip etmeye başladığımızda onunla lezzet turlarını kültür turlarımız içinde programlamanın ne kadar heyecan verici olacağını düşünmüştük. 

Ekşigil, ünlü Vizyon Dergisi’ne yıllarını veren bir yazar. 
Milliyet Sanat'ta yazdığı yazılarını bir araya toplayarak 'İyi bir Yemek Tek Başına Yenmeyen Yemektir' adlı kitabı çıkararak,  lezzet severlere harika bilgiler aktarması kendisini daha çok takip etmemize vesile oldu.

Bizde Ekşigil’in tecrübelerinden yola çıkarak, “İKİ YAKANIN İKİ GÖZDESİ, KARAKÖY VE MODA GEZİSİ”ni birlikte yapmaya karar verdik. 

Evet GezginDamaklar’ın İstanbul turlarında rehberi, yemek kültürü yazarı Hülya Ekşigil.
Yemek meraklıları için, İstanbul’da nerede ne yenmeli, İstanbul’un en ilginç rotaları konularında güzel bir işbirliği oluşturduk. Top